Literatura


Stowarzyszenie BELLSONIC oferuje filmy i prezentacje multimedialne oraz literaturę szkoleniową, zarówno własną, jak też swoich pełnoprawnych członków.

Literatura szkoleniowa (broszury)

Pozycja niedostępna   nieaktualna - zmiana normy
ALARM GŁOSOWY ® - przewodnik po normie PN-EN60849
- nowa edycja broszury Alarm Głosowy, napisana pod kątem zgodności z nowo powstałymi normami EN60849 i jej polskiej wersji PN-EN60849. Praktyczny podręcznik jak planować i projektować system Alarmu Głosowego w pełni zgodny z obowiązującymi normami. Jest to wyjście na przeciw projektantom i instalatorom systemów alarmowych, którzy skazani zostali na polską, zupełnie niezrozumiałą wersję normy.
 
Opis normy BS5839-9 - systemy ratunkowe dla osób niepełnosprawnych
Skrócony do minimum wyciąg z brytyjskiej normy BS 5839 część 9, opisującej zasady projektowania i stosowania systemów służących ratowaniu osób, dla których system Alarmu Głosowego nie jest użyteczny, czy to ze względu na barierę językową, czy też problemy z poruszaniem się albo ze słuchem.
Prezentacje multimedialne na CD

ALARM GŁOSOWY®- Najlepsza Droga do Bezpieczeństwa
CD Rom Alarm Głosowy® to prezentacja filmowa przedstawiająca doświadczenie socjologiczne związane z efektywnością systemów ewakuacyjnych. Wynikiem doświadczenia jest nieefektywność tradycyjnych, dzwonkowych systemów alarmowych i rewelacyjną efektywność systemu Alarmu Głosowego®.
Ponadto płyta zawiera: Prezentacje urządzeń do Alarmu Głosowego®

Stowarzyszenie BELLSONIC
e-mail: info@bellsonic.org.pl